Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The second argument should be either an array or an object in /var/www/levnepneu.cz/pneumatiky/mwms/_modules/mwshop/output/ratemanagement.php on line 55
Letní pneumatiky jsou letos levnější - Magazín Pneumatiky.LevnePneu.cz - Levnepneu.cz

ÚVOD » Letní pneumatiky jsou letos levnější

Ze zimních pneumatik na letní by se mělo přezouvat s koncem března. Ten se nezadržitelně blíží a s ním i potřeba zakoupit letní pneumatiky a přezout automobil. Pro majitele motorových vozidel bude tato činnost bezpochyby o něco příjemnější než vloni. Na nových pneumatikách lze totiž letos ušetřit až tisíc korun.

Díky snížení cen surovin se pneumatiky, o průměru 17 palců a větší, zlevnily až o deset procent své původní ceny.  Letní pneumatiky s rozměrem 14 a 15 palců zlevnily o něco méně, přesto je ale jejich cena nižší než v loňském roce a díky akčním nabídkám je lze koupit opravdu výhodně.

Podle statistických odhadů však vyplývá, že zhruba 30 procent řidičů v této době na letní pneumatiky přezouvat nebude. Jedním z důvodů je snaha nejprve opotřebovat zimní pneumatiky, dalším je pak zvyk přezouvat na letní pneumatiky až před letní dovolenou.

Naopak důvodů proč vozidlo na letní pneumatiky přezout, je ještě více - 1) zimní pneumatiky jsou měkčí a lépe se přizpůsobují namrzlé vozovce 2) letní pneumatiky obsahují méně siliky než pneumatiky zimní a tím pádem lépe reagují na rozehřátý asfalt 3) díky tomu také snižují spotřebu paliva 4) letní pneumatiky, na rozdíl od zimních, v horkém počasí neznečišťují ovzduší 5) pneumatiky vydrží zhruba 30 000 km,...

Letní pneumatiky by měly mít minimální hloubku dezénu 1,6 milimetru.


Magazín Pneumatiky Vám přináší
provozovatel českého internetového obchodu prodávajícího pneu, kola a disky levnepneu.cz

 

© 2009 BELA servis s.r.o. s| Design & realizace AG TOP TIP | Čas vygenerování stránky: | 0,028828s